Polecamy książki


 •         Nasi bibliotekarze starają się by książki na pólkach były ciekawe i żeby każdy użytkownik biblioteki znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego na bieżąco śledzimy nowości wydawnicze.  Pomagają nam bardzo w tym Internet, fora dyskusyjne oraz sami czytelnicy i w miarę możliwości staramy się aby te pozycje znalazły się w naszych bibliotekach.
  W ten sposób zaopatrzyliśmy nasze biblioteki a tym samym i naszych czytelników w ciekawe pozycje, które są wręcz rozchwytywane .            Dobrą biblioteką nie jest bowiem biblioteka z największym księgozbiorem, lecz ta, której zbiory są często wymieniane i najbardziej odpowiadają potrzebom czytelników.        
                                                  
   Do nowości,  które  nie leżą na półkach biblioteki, lecz są na bieżąco wypożyczane możemy zaliczyć książki:

   Nicholasa Sparksa  mistrza romantycznych historii, 

  Jodi Picoult  specjalistki  w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy,

   Paulliny Simons,  gdzie w klimacie strachu i nieufności  jaki  niesie ze sobą wojna poznajemy losy Tatiany i Aleksandra, 

  Francine Rivers i jej trylogii rozpoczynającej się od „Głosu na wietrze”  oraz powieści o kobietach naznaczonych miłością   i namiętnością, które walcząc  z przeciwnościami losu, torują sobie drogę do szczęścia. Jej bohaterki niejednokrotnie muszą zmierzyć się z własnym życiem i rozpocząć je na nowo tak jak:

  Maria Nurowska w swoich powieściach „Drzwi do piekła”, „Dom na krawędzi”, w trylogii, którą rozpoczyna „ Imię Twoje” i wiele innych. 

  Bardzo dużą popularnością cieszą się książki  z serii pisane przez życie.  Nie tylko uświadamiają ogrom cierpienia jakie może przeżyć  człowiek, ale także pokazują siłę jaka tkwi gdzieś w nas głęboko. „Zniszczone dzieciństwo” Shy Keenan to przykład książki, która nie tylko szokuje czytelnika, ale też niesie pewną dawkę nadziei, że pomimo cierpienia jakiego doznała bohaterka, pomaga teraz innym ofiarom zmagającym się z podobnymi problemami.                                                                               

  Czytelnicy chętnie sięgają po serie sensacyjno – kryminalne. Książki Camilli Läckberg trafiają na czołowe miejsca list bestsellerów w Szwecji. W swoim kraju pisarka sprzedała ponad milion egzemplarzy.  Jej powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i również poza Szwecją cieszą się powodzeniem.  

   Stieg Larsson szwedzki dziennikarz i autor powieści kryminalnych.  Dwukrotnie uzyskał skandynawską nagrodę Szklanego Klucza również cieszy się dużym zainteresowaniem naszych czytelników.   

  Wszyscy zaś, którzy przeczytali  tom I „Gra o tron” Georga Martina rozpoczynający cykl Pieśń Lodu i Ognia wiedzą, że jest to wielowątkowa, niesamowita powieść, urzekająca każdego fana książek fantastycznych z historią w tle.   

  Czerwony testament oraz Kwiaciarka - Ksawery de Montepin


  To tylko niektóre pozycje chętnie czytane ale nie sposób wymienić  je tutaj wszystkie. Nie zawsze mamy możliwości szybkiego zakupu nowości  i czasami coś umknie naszej uwadze. Dlatego prosimy Was drodzy czytelnicy o podpowiedź co chcielibyście, żeby znalazło się w bibliotece. Wasze uwagi bardzo nam się przydadzą .

  Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach.
                                                                                     
   Serdecznie  zapraszamy do odwiedzin naszych bibliotek w Medyce, Torkach, Lesznie, Jaksmanicach oraz punkcie bibliotecznym w Hurku.

  http://krainachwilowegozapomnienia.blogspot.com/?expref=next-blog 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz