wtorek, 12 maja 2020

Otwarcie GBP Medyka oraz filii bibliotecznych


Informacja o procedurach korzystania ze zbiorów
Gminnej Biblioteki Publicznej w Medyce wraz z filiami.
W związku z ogłoszoną 29 kwietnia 2020 r. przez premiera i ministra zdrowia informacją o wprowadzeniu II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, w tym o częściowym zniesieniu od 4 maja 2020 r. restrykcji dotyczących bibliotek dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Medyce informuje, że od 12 maja 2020 r. wznawia pracę w zakresie wypożyczania i przyjmowania książek.
Jednocześnie zostają wprowadzone procedury (zgodnie z wytycznymi Biblioteki Narodowej) odnoszące się do wznowienia pracy w zakresie wypożyczania i przyjmowania książek oraz poddawania kwarantannie materiałów bibliotecznych w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Medyce i jej filiach, obowiązujące do odwołania.


1. Zwroty i wypożyczenia książek do biblioteki będą odbywały się wyłącznie bez wolnego dostępu do półek i realizowane codziennie od poniedziałku do piątku:
Gminna Biblioteka Publiczna w Medyce w godzinach od 14.00 do 18.00
Filia biblioteczna w Lesznie od godz. 14.00 do 18.00
Filia biblioteczna w Torkach od godz. 15.00 do 19.00
Filia biblioteczna w Jaksmanicach we wt.,śr., pt od godz. 10.00 do 14.00
oraz pn., czw. od godz. 15.00 do 19.00
Biblioteka zastrzega sobie prawo do zmiany godzin otwarcia.
2. Wypożyczane mogą być książki i czasopisma. Pozostałe materiały biblioteczne, jak filmy, płyty cd i inne nie podlegają wypożyczaniu do domu.
3. Zwrócone materiały biblioteczne będą wyrejestrowywane z kart użytkownika i odkładane do siedmiodniowej kwarantanny, w tym czasie nie będą mogły być rezerwowane i wypożyczane.
4. Czytelnie pozostają nieczynne, realizujemy wyłącznie wypożyczenia na zewnątrz.
    5. Stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.
6. Osoby korzystające z usług Biblioteki zobowiązane są do użycia maseczek lub innego zabezpieczenia nosa i ust oraz rękawiczek
7. W bibliotece (wyłącznie w wydzielonych punktach kontaktu), będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik. Pozostali użytkownicy powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
8. Amnestia dla czytelników, którzy nie zwrócili książek w terminie zostaje przedłużona do 31 maja. Do tej daty nie będą pobierane żadne opłaty za przetrzymanie książek.
9. Skorzystanie z rozwiązań tymczasowych, proponowanych niniejszą procedurą, oznacza jej akceptację w całości przez Użytkownika.
10. Powyższe regulacje obowiązują od 4 maja 2020 r. do odwołania.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza