piątek, 2 grudnia 2011

Nie obejdzie się bez misia

        Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada a ustanowionego w roku 2002  w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa konkursy. 21 listopada konkurs recytatorski pt. „Nie obejdzie się bez misia”  i 23 listopada 2011r. konkurs plastyczny pt. „Proszę państwa oto miś”.
        Wszystkie nasze biblioteki jak zwykle bardzo chętnie wzięły udział. Po długich próbach i przygotowaniach prac plastycznych przez naszych czytelników z wielkim zainteresowaniem  i przyjemnością wysłuchaliśmy zaprezentowanych wierszy i utworów  z misiem w roli głównej. Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania. W konkursie wzięło udział  ponad 100 uczestników. Jury było zmuszone skrócić prezentację wierszy z dwóch do jednego. 
   

Nasze biblioteki były reprezentowane przez:

Biblioteka w Medyce  w konkursie recytatorskim: Kamila Hołówka, Karolina Pietnica, Aleksandra Kornaś, Kamila Mamrak; w konkursie plastycznym wyróżniony został Mateusz Bil.                                                          
Biblioteka w Jaksmanicach – konkurs recytatorski: Weronika Barszczak, Natalia Kwolik, Oliwia Kuropaś, zaś nagrody w konkursie plastycznym otrzymali Paulina Dziadek,  Sylwia Halendy, Weronika Nowacka.     
                                                  
Biblioteka w Torkach- konkurs recytatorski: Katarzyna Grządziel, Kinga Fortuna, Karolina Koptyńska, Karolina Grządziel, konkurs plastyczny wyróżniona została Liliana Gawron.  

Biblioteka w Lesznie – konkurs recytatorski: Klaudia Klimkowska, Justyna Sydor, Gabriela Głuszko, Michał Czysnok, wyróżniona w konkursie plastycznym została Nikol Zimoń.

GRATULUJEMY. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody  ufundowane przez Przemyską Bibliotekę Publiczną oraz Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace eksponowane były na wystawie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej od 7 do 23 listopada 2011r.
Konkursy miały na celu  popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i promowania klasyki literatury dziecięcej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz