poniedziałek, 17 grudnia 2012

Jesień - zima w bibliotece oraz Najlepsi Czytelnicy w Medyce

 Przy herbatce     i kremówce  mieszkańcy Medyki, Torek oraz Leszna przypominali sobie sytuacje w jakich zastała ich wiadomość, że Polak został Papieżem. Dziękujemy panu Dariuszowi Dacyk oraz dziewczynkom           z zespołu muzycznego z Torek. Serdeczne podziękować chcemy Joli Czesielskiej, Madzi Bober z Medyki oraz  dzieciom i młodzieży z Leszna za ich pomoc i wkład jaki wnieśli w przygotowanie tych spotkań. W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie Pana Tadeusza został odczytany fragment poematu.        
      W Bibliotece w Medyce dodatkowo podczas świętowania Dnia Papieskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Czytelnika. Konkurs rozpoczął się  1 września 2011r. i trwał do 30 czerwca 2012r. Najaktywniejsi czytelnicy biblioteki podczas trwania konkursu przeczytali około 100 książek. Wiadomo, iż najlepszą nagrodą dla nich to mile czas spędzony przy  książce ale mamy nadzieję, że praktyczne prezenty, które otrzymali również dostarczyły wiele radości  i zadowolenia. Gratulujemy Wiktorii Kowalczyk                      i Klaudii Bereś, Magdalenie Bober i pani Joannie Bober, że odnalazły w książce ciekawą formę spędzania wolnego czasu.                 
29.10. 2012r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorsko - plastyczny  „Barwy Jesieni”. Uczestników podzielono na dwie kategorie: kl. I-III oraz  kl. IV-VI. 30  uczestników z Medyki,  Leszna, Torek i Jaksmanic recytowało przygotowane przez siebie wiersze.
Dla wszystkich uczestników konkurs był świetną zabawą oraz doskonałym sposobem na sprawdzenie się na scenie. Każdy z nich otrzymał zasponsorowane przez biblioteki drobne upominki a zwycięzcy i osoby wyróżnione – nagrody książkowe i gadżety edukacyjne. 
       Jury wyłoniło następujących laureatów:
KONKURS RECYTATORSKI

Klasy I –III:

Miejsce  I    Filip Tomaszewski  Torki

Miejsce II    Michał Madycki  Leszno

Miejsce III   Jakub Baran   Leszno

Wyróżnienia:    Gracjan Maciewicz  Torki,  Amelia Rozpędowska  Jaksmanice. 
Klasy  IV – VI:
Miejsce I   Anna Siutyk  Medyka
Miejsce II   Michał Czysnok  Leszno
Wyróżnienia:    Gracjan Szczepaniak Torki, Nikola Zimoń  Leszno.
Nagrodę publiczności zdobyła   Daniela Famulak z Leszna 
 KONKURS PLASTYCZNY
Miejsce I    Bartosz Madycki  Lesznie
Miejsce III   Adrian Kolasa, Dariusz Krawiec  Leszno
Wyróżnienie: Aleksandra Bober Medyka

       „Litwo, Ojczyzno moja. Ty jesteś jak zdrowie…” – zapewne każdy z nas zna pochodzenie tego cytatu. Dzięki ogólnopolskiemu czytaniu „Pana Tadeusza” melodia tych słów na nowo zyskała swą sławę.                                                                                                                                     W naszych bibliotekach dzieci i dorośli recytowali kolejne wersy z wielkim zapałem. Rekordzistami okazali się: uczeń Gimnazjum w Medyce Paweł Rabiej – 40 wersów oraz reprezentant starszego pokolenia Józef Hanasko z wynikiem 80 wersów.
            Grudzień  mimo, że  jest ostatnim w  kalendarzu, bogaty jest w szereg ważnych świąt. Między innymi w tym to właśnie miesiącu wszystkie grzeczne dzieci odwiedza Święty Mikołaj. Również w tym roku pracowicie i sumienne roznosił prezenty. W Leszne i w Torkach pod czujnym okiem m.in. pracowników i organizatorów  rozliczał najmłodszych z ich małych występków i nagradzał dobre uczynki. Niektóre prezenty nierzadko przekraczały możliwości siłowe obdarowanych, no ale kto był grzeczny to był doceniony.
              
                                                                                                                 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz